środa, 2 stycznia 2019

#30 Dziękuję Ci 2018 roku!

Rozpoczął się nowy rok. Trudno mi opisać wdzięczność jaką darzę minione 365 dni.


Nauka medytacyjnego podejścia do życia przyniosła wielokrotnie więcej radości niż mógłbym sobie wymarzyć. Każdy dzień jest nowym doświadczeniem, które potrafi wnieść jeszcze więcej ciepła w ludzkie serce. Nie śmiałbym prosić o tyle, ile jest mi dane przyjmować.

Nie jestem w stanie zliczyć wyzwań, którym spojrzałem prosto w oczy. Okazuje się, że każdy problem zawiera w sobie równie dobre rozwiązanie. Spojrzenie głęboko w wyzwanie pozwala dojrzeć w nim sens. Widząc sens, rozwiązanie przychodzi samo. Jasność świadomości oświetla najciemniejsze zakątki zbłąkanego umysłu. 


Każde rozwiązanie niesie rozwój. Każdy rozwój przynosi szczęście i wiarę - wiarę w to, że zostaliśmy stworzeni do wspaniałych rzeczy. Jesteśmy po to, by pozwolić swojemu sercu przemawiać. A ono dokonuje cudów. 


Mam wrażenie, że:
Wzrok mamy po to, by widzieć jego dzieła. 
Słuch po to, by słuchać jego pieśni.
Węch po to, by cieszyć się wonią jego ekspresji.
Smak po to, by karmić się jego owocami.

A dotyk po to, by czuć ciepło serca swojego i drugiej osoby ❤

A może to ono jest naszym szóstym zmysłem?


Cieszę się, że czytasz tego bloga. Z tej okazji chcę Tobie czegoś życzyć:
Niech 2019 rok będzie dla Ciebie przełomowym rokiem. Takim, który da Tobie jeszcze więcej samoświadomości i pozytywnych przejawów pracy nad sobą. Po to byś mógł z jeszcze większą intensywnością cieszyć się owocami własnego rozwoju i byś mógł dzielić je z osobami, które są dla Ciebie lub staną się w tym roku najważniejsze. 

Życzę Ci też byś budował w sobie spokój. Serce zaczyna przemawiać jedynie wtedy, gdy głowa kończy swoje gadanie. 

I żebyś wnosił w ten Świat to, co masz najlepsze. A Ci, którzy chcą zrobić to samo niech staną się Twoimi przyjaciółmi, byś w swojej drodze życiowej miał wspaniałe towarzystwo i mógł dzielić z nimi te wszystkie niezapomniane chwile ☺P.K.

3 komentarze:

 1. Super wpis :) Powodzenia w 2019 w realizowaniu zaplanowanych celów! Ja ten rok postanowiłam rozpocząć mocnym uderzeniem i zapisać się na coaching zespołowy dzięki któremu rozwinę swoje umiejętności i 2019 rok przyniesie wiele sukcesów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję decyzji! W takim razie życzę szybkiego rozwoju i sukcesów z tym związanych :)

   Usuń
 2. rzadko się słyszy, że ktoś tak pozytywnie podchodzi do życia. Pozdrawiam i gratuluje

  OdpowiedzUsuń